петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Фудбал

Погба може да се пресели во Реал на лето, Jунајтед ја намали неговата цена

Погба може да се пресели во Реал на лето, Jунајтед ја намали неговата цена

Фудбалерот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да го напушти клубот, според „Дејли меил“.

Британскиот весник посочува дека 27-годишниот Французин може да направи трансфер во Реал на лето, откако Манчестер јунајтед ја намали бараната цена за него на 60 милиони евра.

Оваа сезона Погба одигра 10 натпревари на сите турнири, на кои постигна гол и направи две асистенции.

Коронавирус