недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“.

Договорот на играчот е пресметан до летото 2022 година.

Манчестер јунајтед сака што поскоро да го обнови договорот со Французинот за да не си замине бесплатно на крајот од сезоната.

Претходно беше објавено дека по натпреварот со Ливерпул (0:5) во Премиер лигата, фудбалерот им се извини на соиграчите за исклучувањето, а го навредуваше и главниот тренер Оле Гунар Солскјаер.

Погба е во Манчестер Јунајтед од 2016 година.

Коронавирус