вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 85
home Фудбал

Погба добива нов договор од Манчестер Јунајтед по негов терк

Погба добива нов договор од Манчестер Јунајтед по негов терк

Управата на Манчестер Јунајтед е цврсто решена да го задржи Пол Погба во своите редови а со тоа и да му ја исполни желбата на Французинот за поголема плата.

Погба кој во моментов заработува 300 000 фунти неделоно а има договор до јуни 2022 година, ќе добие нов петгодишен договор од Јунајтед со плата од 400 000 фунти неделно.

Плејмејкерот се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид и во ПСЖ но се чини дека Солскјер на крајот ќе успее да го убеди репрезентативецот на Франција да остане на „Олд Трафорд“.

Погба во минатата сезона за Јунајтед во сите конкуренции одигра 42 натпревар на кои постигна шест гола и девет асистенции.

Коронавирус