сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ СЕЛЕКТОР: Ангеловски е вистинско освежување за европскиот фудбал

ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ СЕЛЕКТОР: Ангеловски е вистинско освежување за европскиот фудбал

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, доби пофални зборови од новинарите на „Спорт клуб“.

Имено, во анализата на вчерашниот натпревар помеѓу Македонија и Украина, Ангеловски е наречен „вистинско освежување за европскиот фудбал“.

-Селекторот Игор Ангеловски е вистинско освежување за европскиот фудбал. Со начинот на кој го води тимот, со сјани тактички решенија покажува дека е иднината на европскиот фудбал. Сигурно е дека во иднина и во клупскиот фудбал ќе можеме да го гледаме Ангеловски и неговите одлични тактички решенија, се дел од коментарите на новинарите од „Спорт клуб“.

Qatar 2022