сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 69
home Фудбал

Почина поранешниот играч на Работнички и Вардар

Почина поранешниот играч на Работнички и Вардар

На 71-годишна возраст, по тешко боледување денеска почина поранешниот фудбалер Јастре Јаневски, објавува Спорт Медиа.

Јаневски беше дел од само два клуба во својата кариера, односно настапуваше за Работнички и за Вардар.

Беше четири години дел од „романтичарите“, потоа седум од Вардар, па потоа уште четири мина во Работнички.

По завршувањето на кариерата работеше и во младинските категории на „романтичарите“ како тренер.

ЕУРО 2020

Македонија