среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

Почина поранешниот голман на Ливерпул и Тотенхем

Почина поранешниот голман на Ливерпул и Тотенхем

Поранешниот чувар на мрежата на англиската фудбалска репрезентација, Ливерпул и Тотенхем, голманот Реј Клеменс почина денеска на 72 годишна возраст, јавува Би-Би-Си.

Во соопштението од неговото семејство се наведува дека починал мирно опкружен со семејството.

-После долгата борба и тешка борба, тој сега почива без болки, се наведува во соопшението.

На Клеменс во 2005 година му бил дигностицирам карцином на простата.

За Ливерпул тој имаше 470 настапи пред да замине во Тотенхем каде одигра 330 натпревари.

Коронавирус