четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Почина најстариот фудбалер во Македонија

Почина најстариот фудбалер во Македонија

Денес, на 100-годишна возраст почина Илија Николов – Моторетката, некогашен фудбалер на ФК „Беласица“.

Својата кариера во Беласица ја завршил далечната 1953 година, а Струмица ќе го памети и по својот прекар – Моторетката, бидејќи најчесто бил среќаван како трча по фудбалските терени.

Коронавирус