сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Почина легендата на Атлетико Мадрид, Хозе Луис Капон

Почина легендата на Атлетико Мадрид, Хозе Луис Капон

Легендарниот фудбалер на Атлетико Мадрид, Хозе Луис Капон почина во 70. година од животот. Шпанска „Марка“ наведува дека Капон ја загубил битката со Паркинсоновата болест која му била дијагностицирана пред неколку години.

Капон цела деценија го носеше дресот на мадридски Атлетико (1970 – 1980 година), период во кој со „јорганџиите“ освои две шампионски титули во Примера, една во националниот Куп и една во Интерконтиненталниот Куп.

Коронавирус