петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 177
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Фудбал

Почетино објасни што се случи при замената на нервозниот Меси (ВИДЕО)

Почетино објасни што се случи при замената на нервозниот Меси (ВИДЕО)

Голема прашина се крена откако Лионел Меси не сакаше да се поздрави со Маурицио Почетино при излегување од игра на натпреварот меѓу ПСЖ и Лион, но тренерот набрзо даде објаснување.

Меси беше заменет со Ашраф Хакими при резултат 1-1, а неговата реакција по натпреварот покажува дека не бил воодушевен од потегот на Почетино.

-Ова се одлуки кои ги носиме за тимот. Сите знаеме какви играчи имаме и мора да бираме. Понекогаш може да им се допаднат одлуките, а понекогаш – не. Меси ми кажа дека нема проблеми со мене, објаснува Почетино.

Локални избори 2021