понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 132
home Фудбал

По Трајковски, жолт картон доби и Алиоски

По Трајковски, жолт картон доби и Алиоски

Александар Трајковски при крајот на првото полувреме стана првиот македонски фудбалер кој доби жолт картон на ова Европско првенство.

На почетокот од второто полувреме, жолт картон доби и Алиоски.

Македонија замина на полувреме со нерешен резултат 1:1.

Коронавирус