четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 88
home Фудбал

По шпекулациите се јави и водството на Тотенхем – еве дали Мурињо ќе биде отпуштен

По шпекулациите се јави и водството на Тотенхем – еве дали Мурињо ќе биде отпуштен

Раководството на Тотенхем не планира да го отпушти главниот тренер Жозе Мурињо и покрај шпекулациите за такво нешто кои се појавија во англиските медиуми.

Спарс во саботата загубија од Манчестер Сити (0:3) во 24. коло од Премиер лигата и го претрпеа петтиот пораз на последните шест натпревари.

Тимот е рангиран на 9. место во Премиер лигата со 36 бода, далеку од амбициите на клубот пред стартот на сезоната.

Сепак, според „Атлетик“, нема индикации дека клубот размислува да го отпушти 58-годишниот Португалец.

Договорот на Мурињо, потпишан во ноември 2019 година, не содржи клаузули за раскин пред неговото завршување. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија