сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

По само шест месеци Мојс си замина од Вест Хем

По само шест месеци Мојс си замина од Вест Хем

Дејвид Мојс ја напушти менаџерската функција во Вест Хем по само шест месеци од неговото назначување за предводник на „чеканите“.

55-годишниот Мојс ја исполни целта за која беше донесен, а тоа е опстанок на Вест Хем во Премиер лигата по лошиот старт на сезоната со Славен Билиќ на менаџерското место.

Од Вест Хем му се заблагодарија на Мојс за неговата работа и му посакаа успех во следните негови ангажмани.

Под водство на Мојс клубот забележа девет победи, 10 нерешени исходи и 12 порази.

МИА

Коронавирус