вторник, 21. март 2023. Вести денес: 24
home Фудбал

По хеликоптерската несреќа се огласија и од фудбалскиот клуб Лестер, еве што соопштија

По хеликоптерската несреќа се огласија и од фудбалскиот клуб Лестер, еве што соопштија

После уривањето на хеликоптерот вечерва се огласија и од фудбалскиот клуб Лестер преку официјалниот профил на клубот. Од клубот не потвдруваат дали сопственикот Вичај Шривадханапраба се наоѓал  во хеликоптерот за време на несреќата.

„Ние и помагаме на полицијата и службите да се справат со големиот инцидент покрај стадионот „Кинг Пауер“. Клубот ќе излезе со подетално соопштение кога ќе бидат утврдени повеќе информации“, соопштија од фудбалскиот клуб Лестер.

loading...