среда, 22. март 2023. Вести денес: 189
home Фудбал

ПМФЛ: Шкендија гостува кај МАкедонија ЃП, Шкупи домаќин на Струга ТЉ

ПМФЛ: Шкендија гостува кај МАкедонија ЃП, Шкупи домаќин на Струга ТЉ

Лидерот во домашното фудбалско првенство тимот на Шкупи денеска ја пречекува екипата на Струга во дербито на денот на 15 коло. Стојанче Трпчевски ќе го суди дербито на скопски „Чаир“.

Неизвесно се очекува да биде и во Ѓорче Петров, каде Македонија ЃП е домаќин на Шкендија.

Во останатите средби од оваа редовно коло се среќаваат Пелистер-Скопје, Брегалница-Борец и ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци- Работнички.Вчера Академија Пандев нагости го совлада тимот на Ренова со 2-1.

Сите средби стартуваат во 13 часот.

loading...