среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 119
home Фудбал

ПМФЛ: Работнички гостува кај Македонија ЃП, Академија Пандев оди во Битола

ПМФЛ: Работнички гостува кај Македонија ЃП, Академија Пандев оди во Битола

Попладнево на програмата во ПМФЛ ќе се одиграат натпреварите од 7 коло од македонскиот фудбалски шампионат.

Дербито на колото се игра во Ѓорче Петров , каде екипата на Македонија ЃП го пречекува тимот на Работнички.

Актуелниот шампион екипата на Шкендија ќе гостува кај новиот прволигаш екипата на Скопје , и не би требало да има проблеми за нови три бода , додека пак актуелниот лидер на табелата екипата на Академија Пандев гостува кај последнопласираниот Пелистер во Битола.

Во останатите натпревари се среќаваат : Брегалница-Тиквеш, Реноца – Струга ТЉ и Шкупи-Борец.

Сите средби започнуваат од 15 часот.

 

Локални избори 2021