четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 112
home Фудбал

Пјаниќ назад во Јувентус: Еден негов потег на Инстаграм за многумина е доказ дека се враќа во Торино

Пјаниќ назад во Јувентус: Еден негов потег на Инстаграм за многумина е доказ дека се враќа во Торино

Според информациите од шпанските и италијански медиуми, Мирален Пјаниќ е подготвен да прифати намалување на платете за од Барселона да се врати во Јувентус, а еден негов потег на Инстаграм многумина сметаат дека е потврда за тоа.

Пјаниќ во Барселона пристигна минатата година во трансфер вреден 60 милиони евра, но не се наметна кај тренерот Роналд Куман. Се пишуваше дека се подготвени да го пуштат и без било каква отштета само за да заштедат на неговата плата, но и дека Јувентус е заинтересиран за негово враќање.

Баш на таква вест Пјаниќ стисна лајк на Инстаграм, што многу велат дека е порака дека тој е подготвен да потпише за Старата дама и за помала плата од таа што сега ја добива.

Коронавирус