сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 85
home Фудбал

Пирло: Во медиумите лесно се претворате од херој во нула

Пирло: Во медиумите лесно се претворате од херој во нула

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, зборуваше за лекциите што ги научи досега предводејќи го торинскиот клуб.

– Истото како и кога бев играч. Треба да ја процените ситуацијата како целина и да ја разгледате големата слика. Премногу е лесно во медиумите да видам дека одите од херој кон нула, но јас сум навикнат на, бидејќи веќе бев врвен играч. Ништо ново. Кога сте на чело на Јувентус, треба да се соочите со многу тешкотии и да преземете голема одговорност, а јас сум подготвен на тоа, изјави Пирло.

Јувентус по 13 одиграни натпревари во Серија А освои 24 бода и се наоѓа на 6. место.

Коронавирус