четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 132
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Фудбал

Пирло: Роналдо е симбол на светскиот фудбал, на 35 години работи како младинец

Пирло: Роналдо е симбол на светскиот фудбал, на 35 години работи како младинец

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, го пофали напаѓачот на тимот Кристијано Роналдо.

Да го тренираш Кристијано е одлично чувство. Многу е пријатно и за мене и за тимот. Тоа е симбол на светскиот фудбал. На 35 години, тој сè уште работи како младинец претставува пример за другите, го цитира Пирло „Скај Спорт Италија“.

Оваа сезона, Португалецот одигра два натпревара во Серија А, на кои погоди трипати и забележа една асистенција.

Коронавирус