петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 171
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Фудбал

Пирло прогласен за најсекси тренер во Серија А

Пирло прогласен за најсекси тренер во Серија А

Предводникот на Јувентус, Андреа Пирло е прогласен за најсекси тренер во Серија А од страна на италијанскиот сајт за познанства „Joyclub“.

Четириесет и едногодишниот фудбалски стручњак сè уште нема дебитирано на ниту еден натпревар на чело на торинскиот клуб.

За Пирло гласале 23 проценти од испитаниците. Во рангирањето го следат Еузебио Ди Франческо (Каљари) и Филипо Инзаги (Беневенто).

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо заврши четврти, петти е Пауло Фонсека од Рома. (МИА)

Локални избори 2021