петок, 20. мај 2022. Вести денес: 151
home Фудбал

Пиоли: Потпишувањето на Ибра е важно за нас, го мотивира Милан за трофеи

Пиоли: Потпишувањето на Ибра е важно за нас, го мотивира Милан за трофеи

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли зборуваше за тоа што доби тимот со доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ.

– Потпишувањето на Ибрахимовиќ беше навистина важно. За тимот е потребно тоа што тој го прави секој ден на тренинзи. Против Каљари покажа како се гине з асвојот тим, а убеден сум дека тоа ќе го прави и во иднина. Ибра ќе биде подобар како што одминува времето. Тој е одличен професионалец и пример и мотив за помладите, изјави Пиоли.

Ибрахимовиќ по натпреварот со Каљари на помладите соиграчи им порача да работат понапорно за да може тимот да освојува трофеи.

Коронавирус