четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Фудбал

Пиоли може да добие отказ во Милан

Пиоли може да добие отказ во Милан

Според пишувањето на италијанскиот весник „Калчомеркато“ и „Газета Дело Спорт“,тренерот на фудбалскиот клуб Милан Стефано Пиоли би можел да остане без работа ако не избори место во ЛШ.

Ако погледнеме како игра Милан во последно време се е можно. Пиоли со Милан беше зимски шампион и потпиша договор до 2022 година, меѓутоа сега не му оди.

Како најсериозен кандидат да го наследи ако замине во овој момент се споменува Иван Јуриќ.

ЕУРО 2020

Македонија