недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

Пике подготвен за мечот со ПСЖ во ЛШ

Пике подготвен за мечот со ПСЖ во ЛШ

Фудбалерот на Барселона, Жерард Пике се врати на тренинзите за клубот на кој настапува Барселона пренесува шпанска „Марка“

Тоа значи дека постои шанса искусниот дефанзивец да игра во првиот осминафинален натпревар со ПСЖ во Лигата на шампиони во вторник.

Конечната одлука ќе ја донесе тренерот Роналд Куман после утрешниот тренинг, кога точно ќе се знае дали Пике ќе биде спремен за игра.

Пике се повреди на 21 ноември на мечот против Атлетико Мадрид и беше надвор од фудбалските скоро три месеци.

ЕУРО 2020

Македонија