понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Пике доби ужасна казна поради затајување данок- пеколна пресуда ја чека и Шакира!

Пике доби ужасна казна поради затајување данок- пеколна пресуда ја чека и Шакира!

Една од ѕвездите на Барселона, Џерард Пике ќе мора да се раздели со 2 милиони евра.

Дефазнивецот беше осуден во 2016 година да ја плати сумата за неплатени даноци за имиџ правата помеѓу 2008 и 2010 година, но ја обжали одлуката.

Неговата партнерка, колумбиската пејачка Шакира, исто така е на суд за долгови кон касата, но во нејзиниот случај сè уште нема пресуда.

Пике е уште еден играч на Барса кој има проблем со даночните власти во Шпанија, откако и ѕвездата Лионел Меси беше осуден пред одреден период за долгови кон властите.

Коронавирус