петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 116
home Фудбал

Пет можни противници за Шкендија за стартот на квалификациите во ЛШ

Пет можни противници за Шкендија за стартот на квалификациите во ЛШ

Актуелниот македонски шампион Шкендија, утре ќе го дознае противникот за почетокот од квалификациите во Лигата на шампионите.

УЕФА во пресрет на жрепката денеска ги скрати листите на потенцијални противници и тетовскиот клуб за ривал ќе добие еден од следните тимови: АПОЕЛ (Кипар), Шериф (Молдавија), Њу Сејнтс (Велс), Карабах (Азербејџан) и Видеотон (Унгарија).

Ждрепката ќе се одржи утре во 12 часот во Нион.

Коронавирус