вторник, 28. март 2023. Вести денес: 43
home Фудбал

Пет дефанзивци во фокусот на Мурињо во зимскиот трансфер период

Пет дефанзивци во фокусот на Мурињо во зимскиот трансфер период

Проблемите во одбраната на Манчестер Јунајтед продолжуваат. Барем така тврдат медиумите на Островот, откако менаџерот на тимот Жозе Мурињо објавил пред раководството дека има петмина фаворити за местото централен дефанзивец.

Уште во текот на летото Португалецот настојуваше за нов дефанзивец, но неговите желби не беа „слушнати“ од шефовите на „Олд Трафорд“. Во оваа сезона „црвените ѓаволи“ допуштија цели 21 голови по 12 одиграни натпревари.

„Сан“ тврди дека Мурињо посакал во зима во тимот да дојде барем еден од следните петмина дефанзивци: Калиду Кулибали (Наполи), Тоби Алдерверелд (Тотенхем), Диего Годин (Атлетико Мадрид), Милан Шкриниар (Интер) или Гери Кејхил (Челзи).

МИА

loading...