вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Перез: Нејмар или Мбапе? Двајцата!

Перез: Нејмар или Мбапе? Двајцата!

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез си го врати доброто расположение по враќањето на Зинедин Зидан на чело на „белите“. Реал ќе испрати сезона без трофеј, но веќе гледа со ентузијазам кон иднината. Веднаш по претставувањето на Зидан на „Сантијаго Бернабеу“, Перез се појави на добротворен настан во шпанската престолнина. Тој веднаш беше „нападнат“ од новинари со прашања во врска со клубот.

-Меѓу Реал Мадрид и Зинедин Зидан има љубовна приказна која трае веќе 18 години. Тој е човек кој предизвикува ентузијазам, не само во Шпанија туку и во целиот свет. Ги видов реакциите во странство и се уверив во тоа. Промени во Реал ќе има, но за револуција е пресилно да се зборува. Сега најважно е да ја завршиме сезоната и да се подготвиме за следната, прокоментира Перез.

Тој индиректно ја отфрли можноста за враќање и на Кристијано Роналдо на „Сантијаго Бернабеу“.

-Кристијано е таму каде што е и справува многу добро, рече Перез

На прашањето за можноста да го привлече Килијан Мбапе од Париз Сен Жермен, шефот на „белите“ одговори вака: „Зидан е Французин, тој може да направи нешто во врска со тоа“.

За крај, тој беше замолен да направи избор меѓу Мбапе и неговиот соиграч во ПСЖ Нејмар.

-И двајцата, одговори Перез, пред да се приклучи на настанот организиран од Естебан Гранеро. (МИА)

Коронавирус