среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 157
home Фудбал

Пепи Манасков тренер на кадетите на Вардар 1961

Пепи Манасков тренер на кадетите на Вардар 1961

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 најави формирање кадетска екипа за новата сезона чиј тренер ќе биде легендарниот Пепи Манасков.

-За новата сезона екипата на Вардар 1961 ќе формира екипа на момчиња родени 2006/07, кои ќе бидат дел од младинските категории на тимот и ќе тренираат заедно со македонската ракометна легенда Пепи Манасков, соопшти попладнево клубот.

Пријавувањето ќе трае до 15 август, а тренинзите ќе се одвиваат во СЦ „Јане Сандански“. (МИА)