понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Фудбал

Пеколни два натпревари: Извлечени двојките за полуфиналето на Лига Европа

Пеколни два натпревари: Извлечени двојките за полуфиналето на Лига Европа

Фановите на фудбалската игра нема да имаат можност да го гледаат финале на Лигата на Европа меѓу главните фаворити за освојувањето на трофејот, Арсенал и Атлетико Мадрид.

Имено, ждрепката одлучи овие два тима силите меѓу себе да ги одмерат во полуфиналето, а победникот од овој меч во финалето ќе игра против подобриот од натпреварот  Олимпик Марсеј- Салцбург.

Полуфинални двојки за Лига Европа.

Олимпик Марсеј- Салцбург

Атлетико Мадрид- Арсенал

Првите мечеви ќе се играат на 26-ти април, а седум дена подоцна се реваншите. Финалето е во Лион, на 16.мај.

Коронавирус