среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Педро од Каљари обвинет за допингување

Педро од Каљари обвинет за допингување

Фудбалерот од средниот ред на Каљари, Жоао Педро е обвинет за користење на допинг, објавија италијанските медиуми.

Во примерокот на Бразилецот даден за допинг-котрола во февруари по натпреварот од Серијата А против Сасуоло (0:0), е пронајден диуретик хидрохлоротиазид.

26-годишниот Педро се соочува со четиригодишна дисквалификација.

МИА