понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 136
home Фудбал

Патуваа километри за да бидат до него: Денес срцето на Пандев на место, еве со кого го поминува денот во сончевиот Букурешт (ФОТО)

Патуваа километри за да бидат до него: Денес срцето на Пандев на место, еве со кого го поминува денот во сончевиот Букурешт (ФОТО)

Горан Пандев откако вчера стана вториот најстар стрелец на европските првенства со 37 години и 321 ден по голот против Австрија буквално му аплаудираше цела Европа, па и УЕФА.

Денеска по натпреварот кој се одигра вчера нашиот капитен одмара и тоа не со секого, туку со семејството.

Тој на својот Инстаграм профил сподели фотографија поставена на „Стори“ на која се гледаат неговите две деца, синот и ќеркичката кои позираат пред огромна фудбалска топка со која игра нивниот татко на ова Европско првенство.

Среќното семејство гледа што повеќе време да помине заедно во овие среќни моменти за целата нација, но и Европа.

Во Букурешт очигледно најголемиот мотив за успех на Пандев се неговите деца, но и сопругата Надица со која е во брак од 2009-та година.

Коронавирус