среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Паратичи со коментар за обидите на Јувентус да го врати Погба

Паратичи со коментар за обидите на Јувентус да го врати Погба

Фабио Паратичи ја замени директорската позиција во Јувентус со таа во Тотенхем, а во интервју за „Скај Спорт Италија“ открил интересни детали поврзани и со работата на својот веќе поранешен клуб.

Пол Погба постојано е поврзуван со враќање во Торино, но слично и како што се очекуваше, Паратичи вели дека тоа не е така лесна операција.

– Мислам дека враќањето на Погба во Јувентус е тешко остварлива опција.

– Во ниту еден момент не бевме блиску да го добиеме повторно во нашиот тим, – изјавил Паратичи.

Погба има уште една година од договорот со Манчестер Јунајтед и ова лето повторно ќе биде дел од трансфер шпекулациите кои ќе го поврзуваат со други клубови.