понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 144
home Фудбал

Пандев заедно со Роналдо и Мертенс го предводи тимот на ветерани на ЕП (ФОТО)

Пандев заедно со Роналдо и Мертенс го предводи тимот на ветерани на ЕП (ФОТО)

Европското првенство (ЕП) вчера официјално беше отворено со натпреварот меѓу Италија и Турција (3-0), а сите со нетрпение го очекуваат првиот меч на Македонија на Еуро 2020 кое се игра утре од 18 часот.

Македонскиот капитен Горан Пандев ќе биде лидер на нашата репрезентација во новите предизвици, а британски „Сан“ направи состав од ветерани, кој го предводи токму напаѓачот на Џенова.

Покрај Пандев во нападот се уште и Роналд и Мертенс, додека во средината на теренот имаше место за Спарв, Модриќ и Ларсон. Место во одбраната имаше за Кјелини, Гранквист, Пепе и Пекарик, а на голот е Пјатов.

Коронавирус