вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 28
home Фудбал

ПАНДЕВ во ЕЛЕМЕНТ, ВТОР гол на мечот со Наполи (ВИДЕО)

ПАНДЕВ во ЕЛЕМЕНТ, ВТОР гол на мечот со Наполи (ВИДЕО)

Горан Пандев е во елемнт и за помалку од половина час го постигна и вториот гол за Џенова, за водство на овој тим од 2-0 против фаворитот од Неапол.

По водечкиот погодок за 1-0, Пандев повторно одлично се снајде во шеснаесетникот на „наполитанците“, на додавање на Зајц постигнувајќи го и вториот гол, овојпат со помош на дирекот од голот на Оспина.

ЕУРО 2020

Македонија