понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 150
home Фудбал

Пандев стрелец за Џенова во триумфот над Лацио

Пандев стрелец за Џенова во триумфот над Лацио

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна првиот гол во победата на Џенова синоќа на гостувањето кај Лацио.

Пандев кој својата афирмација ја доживеа токму на „Олимпико“ погоди во 55.минута. До крајот двете екипи постигнаа по еден гол за конечни 2:1 за Џенова.

Тимот на Македонецот со оваа победа полека се издвојува од зоната на испаѓање и фаќа приклучок со екипите од средината на табелата во Серија А.

Џенова е 13. со 24 бода по 23 рунди. Лацио е трет со 46 бода.

Коронавирус