сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 18
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Фудбал

Пандев со специјални копачки ќе игра на јубилејниот меч против Летонија (ФОТО)

Пандев со специјални копачки ќе игра на јубилејниот меч против Летонија (ФОТО)

Утре Македонија ќе ги почне квалификациите за Европското првенство 2020, противник е Летонија. Овој меч е посебен за Горан Пандев бидејќи тоа ќе биде неговиот 100. во репрезентативниот дрес.

Пандев на инстаграм ги објави копачките со кои ќе игра, а тие се специјални за овој меч. На нив го има знамето на Македонија под кое е бројката 100, на левата копачка е името на неговиот син Филипо, а на десната се на керкичките Ана и Софија.