среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Пандев со магија ја запечати победата на Џенова: Успешно деби на Мота (ВИДЕО)

Пандев со магија ја запечати победата на Џенова: Успешно деби на Мота (ВИДЕО)

Горан Пандев со погодок му донесе деби победа на новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота. Домашните славеа со 3-1 во рамки на 9.коло во Серија А.

Горан Пандев му врати на својот поранешен играч од Интер за довербата и стави точка на победата од 3-1 против Бреша со својот прв сезонски погодок, што го постигна на мајсторски начин како во најдобрите денови.

Коронавирус