петок, 14. мај 2021. Вести денес: 11
home Фудбал

ПАНДЕВ ПИШУВА ИСТОРИЈА: За 20 минути постигна 2 гола – официјално влезе во „Клубот 100“ во Серија А!

ПАНДЕВ ПИШУВА ИСТОРИЈА: За 20 минути постигна 2 гола – официјално влезе во „Клубот 100“ во Серија А!

Горан Пандев, македонскиот репрезентативец за Џенова на натпреварот против Беневенто успеа да постигне гол со кој запиша јубилеј во Серија А.

Ѕзведата на македонскиот фудбал во 11-та минута од натпреварот успеа да даде гол и изедначи на фудбалскиот натпревар. Со тоа Пандев се запиша во листата на стелци.

Македонецот десет минути по првиот гол повторно се запиша во листата на стрелците и покажа зошто важи за еден од најдобрите играчи кои заиграле во калчото од „екс-ју“ просторите (2-2).

Коронавирус