понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Фудбал

Пандев останува во Италија, потпиша нов договор

Пандев останува во Италија, потпиша нов договор

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев потпишал нов договор со Џенова, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Триесет и петгодишниот Пандев ќе игра уште една сезона за калчолигашот по што ќе ја заврши кариерата.

Во сезоната што заврши, македонскиот фудбалер настапи на 28 натпревари за Џенова во сите натпреварувања, постигна четири погодоци и оствари три асистенции.

На Пандев следната сезона ќе му биде 18-та во Серија А.

 

Коронавирус