четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Фудбал

Пандев: Ние сме една голема фамилија, нѐ делат 90 минути од остварување на соништата (ВИДЕО)

Пандев: Ние сме една голема фамилија, нѐ делат 90 минути од остварување на соништата (ВИДЕО)

Без неколкумина стандардни играчи како Барди, Ристевски, Адеми, но со желба за нова страница во македонската фудбалска историја, капитенот на Македонија, Горан Пандев отворено говори за сегашните амбиции, за минатото и за тоа што не’ очекува утре.

Горан Пандев утре во Тбилиси по 114 пат во кариерата ќе го носи националниот дрес на Македонија, за него најважниот натпревар, за Македонија повеќе од тоа, шансата да бидеме на ЕП не смее да се пропушти.

-Ние сме една голема фамилија. Сигурен сум дека ќе дадеме максимум. Нѐ делат 90 минути од остварување на нашите соништа, вели капитенот Пандев.

Неговото емотивно интервју погледнете го во продолжение.