сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Пандев му честиташе на Интер за „скудетото“ (ФОТО)

Пандев му честиташе на Интер за „скудетото“ (ФОТО)

Интер вчера и математички ја обезбеди шампионската титула во Серија А, откако Аталанта ремизираше со Сасуоло.

За „нераѕурите“ ова ќе биде 19-та шампионска титула во историјата. Македонскиот репрезентативец Горан Пандев му го честиташе „скудетото“ на својот поранешен клуб. Впрочем ова е прва шампионска титула за Интер уште од 2010 година, кога и Струмичанецот беше дел од тој состав предводен од Жозе Мурињо.

Коронавирус