вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 23
home Фудбал

ПАНДЕВ ЕДВАЈ ГИ ДОДРЖА СОЛЗИТЕ: Еве што му порачаа расплаканите фанови од трибините (ВИДЕО)

ПАНДЕВ ЕДВАЈ ГИ ДОДРЖА СОЛЗИТЕ: Еве што му порачаа расплаканите фанови од трибините (ВИДЕО)

Штотуку започна натпреварот помеѓу Македонија и Холандија, а за време на пеењето на македонската химна Горан Пандев едвај се воздржа да не заплака.

Нашиот капитен кој денеска го игра последниот меч за репрезентацијата со солзи во очите и еден тон емоции ја пееше нашата химна.

Додека Пандев се воздржа, фановите на трибините веќе плачеа, а и му порачаа „Горан Пандев фала ти“.

Коронавирус