петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 104
home Фудбал

Пандев доби казна од 1.500 евра

Пандев доби казна од 1.500 евра

Парична казна заработи Горан Пандев бидејќи кај главниот судија за време на натпреварот Џенова – Јувентус се жалеше.

Нашиот најпознат фудбалер е познат по тоа што не е имун на неправди, а единствен виновник за неговото однесување во средата беше неискусниот судија Џуа кој со само 31 година сезонава дебитира во Серија А и веќе успеа да направи неред.

Коронавирус