четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Пандев: Да ги тргнеме Кока-колите да ставиме Струмка (ВИДЕО)

Пандев: Да ги тргнеме Кока-колите да ставиме Струмка (ВИДЕО)

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија, а капитенот Горан Пандев пред последната прес-конференција во Амстердам се пошегува на сметка на кока-кола, откако пред неколку дена Кристијано Роналдо ги тргна шишенцата од пред него и така ги урна акциите на компанијата за четири милијарди долари.

Со потегот на Роналдо се пошегуваа и останати фудбалери, а сега и македонскиот капитен кој на останатите им кажа што мислат за идејата да ги тргнат кока-колите, а на тоа место да стават Струмка.

Qatar 2022