среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Фудбал

Палмеираш на колена,Тигрес во финале

Палмеираш на колена,Тигрес во финале

Фудбалскиот клуб Тигрес го победи бразилски Палмеирас со 1-0 и е првиот финалист на Светското клупско првенство кое се одржува во Катар.

Како и во четвртфиналната фаза, човек на одлука на мексиканскиот претставник беше францускиот напаѓач Жињак кој погоди од белата точка и го постигна единствениот погодок на овој меч.

Противник на тимот предводен од Рикардо Ферети ќе биде подобриот од дуелот меѓу Ал Ахли и Баерн Минхен кој ќе се игра утре.

ЕУРО 2020

Македонија