сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Фудбал

Палермо и Фросиноне ќе се борат за влез во Серија А

Палермо и Фросиноне ќе се борат за влез во Серија А

Екипата на Палермо за која настапуваат македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски ќе играат во финалето на плејофот за влез во Серија А.

Палермо вчеравечер во реваншот од полуфиналната фаза ја победи Венеција со 1:0 и со вкупни 2:1 изборија финале.

Противник на Палермо во одлучувачката битка ќе биде Фросиноне кој во двомечот со Цитадела одигра два пати 1:1, но оди понатаму поради подобриот пласман на крајот од првенството во Серија Б.

МИА

Коронавирус