четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 34
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Фудбал

„Пациент“ на годината: Промаши празен гол од само неколку метри (ВИДЕО)

„Пациент“ на годината: Промаши празен гол од само неколку метри (ВИДЕО)

Фудбалерите на Плимут славеа притив Кру со 2-1 во рамки на 33-тото во втората англиска лига и тоа благодарение на гостинскиот играч Крис Портер.

Иако февруари сè уште не помина, со сигурност можеме да кажеме дека го добивме победникот на годинашната награда „Најголемо промашување“.

Портер при еден контра-напад доби додавање од својот соиграч и требаше само да ја смести топката во празната мрежа, но наместо тоа, тој го промаши голот.

Парламентарни избори 2020