среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 187
home Фудбал

Озил: Со Артета станавме многу посреќни како тим

Озил: Со Артета станавме многу посреќни како тим

Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, зборуваше за соработката со главниот тренер на тимот, Микел Артета.

– Станавме многу посреќни како тим. Секој сака да го даде максимумот за доброто на овој клуб.
Ние напредуваме, особено во однос на тактиката. Се надевам дека во иднина ќе бидеме поуспешни, истакна Озил.

По 25 кола, Арсенал е 10. на табелата во Премиер лигата со 31 бод

Коронавирус