вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Фудбал

Овој натпревар на ЕП за него е специјален: Среќен роденден Дарко Велковски

Овој натпревар на ЕП за него е специјален: Среќен роденден Дарко Велковски

Натпреварот против Холандија, што македонската фудбалска репрезентација во моментов го игра во Амстредам против Холандија во рамки од третото коло од Европското првенство, е специјален за стоперот Дарко Велковски.

Денеска тој ја има честа за време на Европското првенство да го прослави својот 26. роденден.

Велковски, кој е еден од нашите најдобри и најстандардни фудбалери денеска ќе го одигра својот 31 натпревар во дресот на македонската фудбалска репрезентација.

ФФМ му го честите роденденот, а и екипата на КУРИР- Среќен роденден Дарко Велковски.

Коронавирус