среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Фудбал

Овој човек заработува милиони, а погледнете како доаѓа на тренинг, треба да биде пример (ФОТО)

Овој човек заработува милиони, а погледнете како доаѓа на тренинг, треба да биде пример (ФОТО)

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман привлече големо внимание со начинот на кој пристигна на тренинзите.

Младиот стручњак пристигна на скејтборд, за да ги подготви своите играчи за дуелот со Гројтер Фурт во петок.

Овој потег го забележаа и фановите кои го поздравија потегот на Нагелсман преку социјалните мрежи.