четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 88
home Фудбал

Овие играчи ќе истрчаат вечерва на теренот во полуфиналниот натпревар меѓу Хрватска и Англија

Овие играчи ќе истрчаат вечерва на теренот во полуфиналниот натпревар меѓу Хрватска и Англија

ХРВАТСКА

Субашиќ, Вршаљко, Стриниќ, Ловрен, Вида, Ракитиќ, Модриќ, Брозовиќ, Перишиќ, Манџукиќ, Ребиќ.

АНГЛИЈА

Пикфорд, Вокер, Стоунс, Магире, Трипиер, Јанг, Лингард, Хендерсон, Деле Али, Кејн, Сертлинг.

Коронавирус